x
علم نشان می ‌دهد که نه تنها گل‌هاو گیاهان ما را شادتر از آنچه فکر می ‌کردیم، می‌ کنند؛ بلکه آنها تاثیرات مثبت قوی روی خوب بودن حالات روحی‌مان دارند.
همیشه شاد باشید.

جزئیات گروه

شناسه 603
وضعیت فعال
- گروه ویژه
- بدون مالک
دسترسی گروه عمومی
- ارسال توسط اعضا
موضوع علم و تکنولوژي

رتبه گروه

بر مبنای تعداد کاربر رتبه 103
بر مبنای تعداد هوادار رتبه 82
بر مبنای تعداد ارسال رتبه 256

کاربران گروه

(417 کاربر)

مدیران گروه

(3 مدیر)

برچسب‌های کاربری

گل و گیاه
شناسه‌: 603 · علم و تکنولوژي
425
عضو
302
ارسال
133
طرفدار
قوانین گروه‌های شبکه در مورخ 92/10/12 بروزرسانی شد. مشاهده‌ی بند 17
3
مدیر
یاس
یاس

نشاکاری

یاس
یاس

گل مریمی که در ایران تولید می شود به دلیل معطر بودن آن در دنیا منحصر بفرد است و به دلیل همین مزیت در دنیا جایگاه ویژه ای دارد و هر ساله مقدار زیادی از این نوع گل به سراسر جهان وبخصوص به اروپا صادر می شود. گل مریم بسته به فصل کاشت، در بهار، تابستان، پاییز و یا زمستان گل می دهد.

یاس
یاس

گل حساس یا قهر کن : جوشانده ریشه این گیاه در رفع ناراحتی های وجود سنگ در بدن اثر مفید دارد. از برگها و ریشه آن در موارد بواسیر و فیستولا استفاده می شود. برگهای له شده آن را به صورت خمیر روی بیضه های آب آورده می اندازند. به علاوه برگها و ساقه های له شده آن برای محل گزیدگی عقرب به کار میرود. در برخی منابع برای ریشه آن اثر تقویت نیروی جنسی قایل هستند.

یاس
یاس

اين روزها گياه بامبو يکي از پرطرفدارترين گياهان آپارتماني محسوب مي‌شود . بامبو برعكس بقيه گياهان،‌ نگهداري مي‌شود؛ يعني وقتي نور كمتري به آن برسد، بيشتر در جستجوي نور قد مي‌كشد و در تماس با نور زياد و گرما از داخل مي‌پوسد.

یاس
یاس

بهشت روی زمین . . . . .

یاس
یاس

از آسیاب نمودن دانه ذرت ، آرد ذرت تهیه می کنند که خود در تهیه غذاهای مختلف بکار می‌رود. از ساقه و برگهای ذرت در صنایع کاغذ و مقوا سازی و همچنین تولید کاغذ دیواری استفاده می‌کنند. از آرد ذرت در تولید چسب ، صابون و از نشاسته آن در صنایع رنگرزی ، داروسازی ، مرکب سازی و پلاستیک سازی استفاده می‌نمایند.

یاس
یاس

موسسه مبارزه با بیماری سرطان آمریکا چندین سال پیش در اثر مطالعات زیاد دریافت که علت اینکه سرطان معده در آمریکا کمتر از نقاط دیگر است این است که مردم آمریکا در تمام مدت سال پرتقال مصرف می‌کنند. البته شاید علت آن وجود ویتامین C در پرتقال است.

یاس
یاس

وقتی گلهای جادویی اش بر ساقه های کشیده آن می نشینند چون پرنده ای می شود که سر بر آسمان دارد. آن قدر زیبا و دل انگیز که به بهشت نسبتش داده اند.

*فرياد*
*فرياد*

آویشن (در انگلیسی Thymus vulgaris) یکی از شناخته شده‌ترین گیاهان دارویی است از تیره نعنا. آویشن درختچه‌ای کوتاه و پر شاخه است که برگهای نازک و متقابل دارد. دارای گل‌هایی سفید و چتری و منفرد است. گونه‌های مختلفی از آن در کوهستان‌های ایران بویژه در کوه پایه های شهرستان اقلید می‌روید و نام‌های گوناگونی دارد. از جمله در همدان به آن آزربه و در کوخرد هرمزگان به آن اَوشُه می‌گویند.آویشن در طب سنتی ایران و اروپا، مصرف دارویی دارد. این گیاه علفی و معطر، دارای خواص دارویی بسیاری است و از آن در صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و آرایشی استفاده متنوعی می‌شود.. قسمت‌های دارویی این گیاه، سرشاخه‌های آن و برگ خشک شده آن است. در طب سنتی از این گیاه به عنوان ضد اسپاسم، درمان سیاه سرفه، برونشیت، عفونت ریه، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و برای درمان نفخ و گرفتگی‌های عضلانی استفاده می‌شود

*فرياد*
*فرياد*

ریواس گیاهی است از تیره هفت‌بندان (Polygonaceae) بومی آسیا (به احتمال سیبری یا هیمالیا) که از سده شانزدهم در اروپا کشت می‌شد. نوشته‌ها حاکی از آن است که پیش از میلاد مسیح در چین به عنوان دارو مصرف می‌شد.ریواس همچنین در دامنه بینالود، کوهستان‌های آذربایجان، و بلندی‌های البرز در شمال تهران روییده و بومیان با چیدن سنگ دور ساقه‌اش آن را پرورانده و سبب بلندتر شدن ساقه‌اش می‌گردند. ریواس یکی از ره ‌آورد‌های نیشابور است.

*فرياد*
*فرياد*

کُندُر (Olibanum) گیاهی دارویی است از راسته افراسانان (Sapindales) که از شیره آن هم به عنوان خوشبو کننده استفاده می‌شود. شیره کندر را معمولاً با اسپنددانه می‌سوزانند.نام علمی این گیاه Boswellia thurifera یا B. sacra و همچنین B. carterii است. طعم این عصاره بسیار تلخ است.در استان فارس به درختی که کندر از آن به دست می‌آید بَنه می‌گویند میوهٔ این گیاه را(که پوسته‌ای چرب دارد و به اندازهٔ یک نخود است)خام می‌خورند. همچنین کندر نیز پس از جوشاندن به ماده‌ای به نام سقز تبدیل می‌شود که مانند آدامس حالت ارتجاعی دارد، با این تفاوت که سقز بعد از فرو دادن هضم می‌شود کندر را نیز برای تقویت حافظه می‌خورند

*فرياد*
*فرياد*

گیاه‌پزشکی شاخه‌ای از علوم مرتبط با کشاورزی است که به دنبال جمع آوری دانش و اطلاعات مربوط به عوامل آسیب رساننده به گیاهان و نحوه جلوگیری یا کنترل خسارت آنها می باشد. معادل انگلیسی گیاه‌پزشکی Plant protection بوده در برخی منابع Plant medicine نیز بکار می رود. در ایران سابقا تحت عنوان حفظ نباتات نیز شناخته می شد و سازمانی نیز تحت همین عنوان وجود داشت. این شاخه از کشاورزی خود شامل سه بخش حشره‌شناسی کشاورزی، بیماری‌شناسی گیاهی و علوم علفهای هرز می‌باشد که به ترتیب بطور تخصصی مسایل مربوط به آفات، بیماریها و علفهای هرز را مطالعه می نمایند.

*فرياد*
*فرياد*

گلخانه هاي خانگي قابل حمل در ابعاد مختلف

http://greenhouse.ir/index-main.html
*فرياد*
*فرياد*

خاك مصرفي گلدان كه برای گیاهان مهیا می شود، از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی با خاک مزرعه یا باغ متفاوت است. خاک گلدان باید از نظر بافت در حد متوسط و از نظر مواد آلی بسیار قوی باشد نه زيا د سبك و نه سنگين خاك سبك به خاك ماسه اي شني كامل و خاك سنگين به خاك كاملا رسي گفته مي شود هرچند نسبت به نوع گياه مورد نظر نوع خاك گلدان فرق ميكند اما خاكي تركيب شده از خاك رس ماسه خاك برگ كاملا پوسيده (هوموسي) كود حيواني كاملا هوموس شده به نسبت هاي مساوي خاكي نسبتا مرغوبي به نظر ميرسد در تهيه خاك گلداني آنچه بسيار اهميت دارد اولا آلوده نبودن خاك به بيماري هاي باغي ونباتي ثانيا مخلوط شدن كامل اجزاء است

*فرياد*
*فرياد*

حسن یوسفاسم علمی یوسف Coleus blumei، از خانوده Labiatae می‌باشد. این جنس داری ۱۵۰ گونه از گیاهان همیشه سبز چند ساله یا دائمی است. این گونه بومی جاوا بوده ارتفاع آن به بیش از ۴۰ سانتی‌متر و گسترش آن نیز به بیش از ۲۵ سانتی‌متر می رسد. این گیاه گرچه دائمی است ولی هنگام فصول سرد اگر خارج از گلخانه یا آپارتمان نگاه داری شوند از بین خواهند رفت. برگهای زیبایی ان به رنگ‌های مخلوط قرمز، سفید، سبز، زرد و قهوه‌ای دیده می‌شود. یکی از گیاهان آپارتمانی است. روش تکثیر آن با قلمه و بذر است. نام آلمانی آن Buntnessel ونام گیاهشناسی‌اش Solenostemon scutellarioides میباشد