x
علم نشان می ‌دهد که نه تنها گل‌هاو گیاهان ما را شادتر از آنچه فکر می ‌کردیم، می‌ کنند؛ بلکه آنها تاثیرات مثبت قوی روی خوب بودن حالات روحی‌مان دارند.
همیشه شاد باشید.

جزئیات گروه

شناسه 603
وضعیت فعال
- گروه ویژه
- بدون مالک
دسترسی گروه عمومی
- ارسال توسط اعضا
موضوع علم و تکنولوژي
ارسال 303 پست
عضو 280 کاربر
طرفدار 32 کاربر

رتبه گروه

بر مبنای تعداد کاربر رتبه 131
بر مبنای تعداد هوادار رتبه 186
بر مبنای تعداد ارسال رتبه 224

کاربران گروه

(276 کاربر)

مدیران گروه

(3 مدیر)

برچسب‌های کاربری

گل و گیاه
شناسه‌: 603 · علم و تکنولوژي
قوانین گروه‌های شبکه در مورخ 92/10/12 بروزرسانی شد. [مشاهده‌ی بند 17]
یاس
82csmbqagos6c64ah4y8.jpg یاس

برداشت برنج

یاس
430085450217d9ed105a825ea53de5c0.jpg یاس

نشاکاری

یاس
fb6451.jpg یاس

گل مریمی که در ایران تولید می شود به دلیل معطر بودن آن در دنیا منحصر بفرد است و به دلیل همین مزیت در دنیا جایگاه ویژه ای دارد و هر ساله مقدار زیادی از این نوع گل به سراسر جهان وبخصوص به اروپا صادر می شود. گل مریم بسته به فصل کاشت، در بهار، تابستان، پاییز و یا زمستان گل می دهد.

یاس
mza8m55t2a4102lu5log.jpg یاس

گل حساس یا قهر کن : جوشانده ریشه این گیاه در رفع ناراحتی های وجود سنگ در بدن اثر مفید دارد. از برگها و ریشه آن در موارد بواسیر و [!]تولا استفاده می شود. برگهای له شده آن را به صورت خمیر روی بیضه های آب آورده می اندازند. به علاوه برگها و ساقه های له شده آن برای محل گزیدگی عقرب به کار میرود. در برخی منابع برای ریشه آن اثر تقویت نیروی جنسی قایل هستند.

یاس
lucky-bamboo1.jpg یاس

اين روزها گياه بامبو يکي از پرطرفدارترين گياهان آپارتماني محسوب مي‌شود . بامبو برعكس بقيه گياهان،‌ نگهداري مي‌شود؛ يعني وقتي نور كمتري به آن برسد، بيشتر در جستجوي نور قد مي‌كشد و در تماس با نور زياد و گرما از داخل مي‌پوسد.

یاس
82667915283612188665.jpg یاس

بهشت روی زمین . . . . .

یاس
corn kermanzamin.jpg یاس

از آسیاب نمودن دانه ذرت ، آرد ذرت تهیه می کنند که خود در تهیه غذاهای مختلف بکار می‌رود. از ساقه و برگهای ذرت در صنایع کاغذ و مقوا سازی و همچنین تولید کاغذ دیواری استفاده می‌کنند. از آرد ذرت در تولید چسب ، صابون و از نشاسته آن در صنایع رنگرزی ، داروسازی ، مرکب سازی و پلاستیک سازی استفاده می‌نمایند.

یاس
ebda91194b6146f369c089a8d5c0f58b-243x300.jpg یاس

موسسه مبارزه با بیماری سرطان آمریکا چندین سال پیش در اثر مطالعات زیاد دریافت که علت اینکه سرطان معده در آمریکا کمتر از نقاط دیگر است این است که مردم آمریکا در تمام مدت سال پرتقال مصرف می‌کنند. البته شاید علت آن وجود ویتامین C در پرتقال است.

یاس
63cdc54ebe6ac71c36b863a4ac6b7358.jpg یاس

وقتی گلهای جادویی اش بر ساقه های کشیده آن می نشینند چون پرنده ای می شود که سر بر آسمان دارد. آن قدر زیبا و دل انگیز که به بهشت نسبتش داده اند.

*فرياد*
آويشن.jpg *فرياد*

آویشن (در انگلیسی Thymus vulgaris) یکی از شناخته شده‌ترین گیاهان دارویی است از تیره نعنا. آویشن درختچه‌ای کوتاه و پر شاخه است که برگهای نازک و متقابل دارد. دارای گل‌هایی سفید و چتری و منفرد است. گونه‌های مختلفی از آن در کوهستان‌های ایران بویژه در کوه پایه های شهرستان اقلید می‌روید و نام‌های گوناگونی دارد. از جمله در همدان به آن آزربه و در کوخرد هرمزگان به آن اَوشُه می‌گویند.آویشن در طب سنتی ایران و اروپا، مصرف دارویی دارد. این گیاه علفی و معطر، دارای خواص دارویی بسیاری است و از آن در صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و آرایشی استفاده متنوعی می‌شود.. قسمت‌های دارویی این گیاه، سرشاخه‌های آن و برگ خشک شده آن است. در طب سنتی از این گیاه به عنوان ضد اسپاسم، درمان سیاه سرفه، برونشیت، عفونت ریه، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و برای درمان نفخ و گرفتگی‌های عضلانی استفاده می‌شود

*فرياد*
ريواس.jpg *فرياد*

ریواس گیاهی است از تیره هفت‌بندان (Polygonaceae) بومی آسیا (به احتمال سیبری یا هیمالیا) که از سده شانزدهم در اروپا کشت می‌شد. نوشته‌ها حاکی از آن است که پیش از میلاد مسیح در چین به عنوان دارو مصرف می‌شد.ریواس همچنین در دامنه بینالود، کوهستان‌های آذربایجان، و بلندی‌های البرز در شمال تهران روییده و بومیان با چیدن سنگ دور ساقه‌اش آن را پرورانده و سبب بلندتر شدن ساقه‌اش می‌گردند. ریواس یکی از ره ‌آورد‌های نیشابور است.

*فرياد*
كندر.jpg *فرياد*

کُندُر (Olibanum) گیاهی دارویی است از راسته افراسانان (Sapindales) که از شیره آن هم به عنوان خوشبو کننده استفاده می‌شود. شیره کندر را معمولاً با اسپنددانه می‌سوزانند.نام علمی این گیاه Boswellia thurifera یا B. sacra و همچنین B. carterii است. طعم این عصاره بسیار تلخ است.در استان فارس به درختی که کندر از آن به دست می‌آید بَنه می‌گویند میوهٔ این گیاه را(که پوسته‌ای چرب دارد و به اندازهٔ یک نخود است)خام می‌خورند. همچنین کندر نیز پس از جوشاندن به ماده‌ای به نام سقز تبدیل می‌شود که مانند آدامس حالت ارتجاعی دارد، با این تفاوت که سقز بعد از فرو دادن هضم می‌شود کندر را نیز برای تقویت حافظه می‌خورند

*فرياد*
گياه پزشگي.jpg *فرياد*

گیاه‌پزشکی شاخه‌ای از علوم مرتبط با کشاورزی است که به دنبال جمع آوری دانش و اطلاعات مربوط به عوامل آسیب رساننده به گیاهان و نحوه جلوگیری یا کنترل خسارت آنها می باشد. معادل انگلیسی گیاه‌پزشکی Plant protection بوده در برخی منابع Plant medicine نیز بکار می رود. در ایران سابقا تحت عنوان حفظ نباتات نیز شناخته می شد و سازمانی نیز تحت همین عنوان وجود داشت. این شاخه از کشاورزی خود شامل سه بخش حشره‌شناسی کشاورزی، بیماری‌شناسی گیاهی و علوم علفهای هرز می‌باشد که به ترتیب بطور تخصصی مسایل مربوط به آفات، بیماریها و علفهای هرز را مطالعه می نمایند.

*فرياد*
B1.jpg *فرياد*

گلخانه هاي خانگي قابل حمل در ابعاد مختلف [لينک]

*فرياد*
010.jpg *فرياد*

خاك مصرفي گلدان كه برای گیاهان مهیا می شود، از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی با خاک مزرعه یا باغ متفاوت است. خاک گلدان باید از نظر بافت در حد متوسط و از نظر مواد آلی بسیار قوی باشد نه زيا د سبك و نه سنگين خاك سبك به خاك ماسه اي شني كامل و خاك سنگين به خاك كاملا رسي گفته مي شود هرچند نسبت به نوع گياه مورد نظر نوع خاك گلدان فرق ميكند اما خاكي تركيب شده از خاك رس ماسه خاك برگ كاملا پوسيده (هوموسي) كود حيواني كاملا هوموس شده به نسبت هاي مساوي خاكي نسبتا مرغوبي به نظر ميرسد در تهيه خاك گلداني آنچه بسيار اهميت دارد اولا آلوده نبودن خاك به بيماري هاي باغي ونباتي ثانيا مخلوط شدن كامل اجزاء است